-13%

Toyotomi Umi UTN/UTG-24AP

65.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Енергетска класа А++/А+++
BTU ладење/греење 24225/26614
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.99, 7.10, 8.85
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.8, 7.8, 9.44
Годишна потрошувачка при ладење, kW 355
Годишна потрошувачка при греење, kW 1478
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 7
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 5.4
Препорачана површина, m² 50-75
Работна температура, °C -15 до +50/ -15 до +30
Циркулација на воздух  m³/h 850/950/1100/1250
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 64
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 70
Одвлажнување л/час 2.4
Фреон Р32
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 1081 x 325 x 248
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 958 x 660 x 402
Teжина на внатрешна единица, kg 16
Тежина на надворешна единица, kg 41.5
Дополнителни карактеристики режим на штедење енергија, режим на греење на 8°C, i-Sense фунцкија, интелигентно презагревање, паметно ладење, зачувување на позицијата на лулање, тајмер функција, лесен старт функција, турбо функција, автоматски рестарт режим, одвлажнувач, функција за заклучување, функција за светло, автоматско движење на хоризонтални-вертикални осцилации, самодијагностицирање, гласовно контролирање, ноќен режим, контролер жичен, пред филтер за голема густина, триакциски филтер, јонизатор, активен карбон филтер, Silver јонски филтер, функција за автоматско чистење, заштита од корозија blue fins, самочистење, далечински управувач со хотел функции
Боја бела
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност

5600W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.