-13%

Toyotomi Sedai Glassy White TAN/TAG-A18SC

64.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 5205022021698/5205022021704 Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/А+
BTU 18100/19107
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.5, 5.3, 5.9
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 0.9, 5.6, 7.4
Годишна потрошувачка при ладење, kW 247
Годишна потрошувачка при греење, kW 1400
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 7.5
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.3
Препорачана површина, m² 30-60
Работна температура, °C -18 до +50/-30 до +24
Циркулација на воздух многу слаб/слаб/среден/силен/многу силен m³/h 350/420/500/850/950
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 35
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 65
Одвлажнување л/час 1.8
Фреон Р32
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 770 x 290 x 230
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 1000 x 746 x 427
Teжина на внатрешна единица, kg 11
Тежина на надворешна единица, kg 47
Дополнителни карактеристики режим на греење на 8°C, функција за штедење на струја, одвлажнувач, турбо функција, тајмер функција, интелигентно ладење, самодијагностицирање, функција за автоматско рестартирање, функција за автоматско чистење, функција за стерилизација и само чистење на 56°C, лесно вклучување, автоматско лулање хоризонтално и вертикално, функција за надворешен компресор за електрично загревање, режим на спиење, заштита од корозија blue fins, зачувување на позицијата на перката, функција за залкучување, тивок режим, i-Sense функција, гласовно контролирање, далечински упрвувач како во хотел, далечински управувач со хотел функции
Боја сјајно бела
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност

4300W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.