-13%

Toyotomi FS-A72IUINVR32/FS-A72OUINVR32

98.900,00 ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/А
BTU ладење/греење 24566/26955
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 0.9, 7.2, 8.4
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 0.64, 7.9, 8.8
Годишна потрошувачка при ладење, kW 413
Годишна потрошувачка при греење, kW 2063
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6.1
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 3.8
Препорачана површина, m² 60-80
Работна температура, °C -15 до +50/-15 до +30
Циркулација на воздух слаб/среден/силен/многу силен m³/h 750/850/950/1250
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 56
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 70
Одвлажнување л/час 2.5
Фреон Р32
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 507 x 177 x 320
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 958 x 660 x 402
Teжина на внатрешна единица, kg 38
Тежина на надворешна единица, kg 43
Дополнителни карактеристики функција за штедење на струја, одвлажнувач, турбо функција, тајмер функција, интелигентно ладење, самодијагностицирање, функција за автоматско рестартирање, функција за автоматско чистење, функција за стерилизација и само чистење на 56°C, лесно вклучување, автоматско лулање хоризонтално и вертикално, режим на спиење, заштита од корозија blue fins, зачувување на позицијата на перката, функција за заклучување, тивок режим, i-Sense функција, гласовно управување со уредот, далечински контролер како во хотел, одвлажнувач, далечински управувач со хотел функции
Боја бела
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност

5600W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.