-15%

TOYOTOMI HYDRIA+ THSSDIU08/1/ THSSDOU08/1 TW SPLIT 8kW/1Ph

209.900,00 ден

Сплит систем топлинска пумпа

Нема залиха

SKU: 5205022021162 / 5205022021155 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A+++
Внатрешна единица THSSDIU08-1
Надворешна единица THSSDOU08-1
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 220-240/1/50
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW 5,30
Капацитет за греење (7°C до 35°C), kW 8,00
Коефициент на перформанси во греење COP 4,71
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,60
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 3,00
Годишна потрошувачка при температура на вода 35ºC, kW 3149
Годишна потрошувачка при при температура на вода 55ºC, kW 4371
Максимална температура на вода (греење) 60 ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) 7 ºC
Работна температура, °C -25 ºC ~ 48 ºC
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 29
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 55
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 460 x 860 x 318
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 982 x 787 x 427
Teжина на внатрешна единица, kg 58
Тежина на надворешна единица, kg 82
Додатоци – Функции за греење, ладење и производство на санитарн топла вода.
– Поврзувања со подно греење, фенкојлери или радијатори со средна температура.
– Вклучен е мултифункционален контролен панел со екран на допир и Wi-Fi.
– Грејач на надвворешна единица
Гаранција 24 месеци
Корисничко упатство Toyotomi Hydria+ User Manual

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност на топлинска пумпа

‎ 8kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.