-12%

Toyotomi Hydria+ IV THMU408/1R32 ATW MONO 8KW

202.900,00 ден

воздух – вода топлинска пумпа

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 5205022020943 Категорија:

Опис

Енергетска класа A+++ / A++
Модел Toyotomi Hydria+ THMUR32BWP8/1
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 215~240/1/50 (монофазна)
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW 6.8
Капацитет за греење (7°C, 35°C), kW 7.5
Коефициент на перформанси во греење COP 3,75
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,6
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 3,11
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 4,3
Годишна потрошувачка при температура на вода од 35ºC, kW 2579 kW
Годишна потрошувачка при температура на вода од 55ºC, kW 4256 kW
Максимална температура на вода (греење) 65ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) 7ºC
Работна температура, °C -20ºC / +48ºC
Бучава, dB(A) 53
Димензии Ш x В x Д, mm 1150x758x345
Тежина, kg 96
Дополнителни информации Инвертер компресор
Инвертер вентилатор
Вградена водна пумпа
Температурна (временска) компензација
Додатоци Wi-Fi модул
4.3” LCD Touch Screen
4 сонди
Гаранција 24 месеци

 

 

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност на топлинска пумпа

‎ 8kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.