-14%

Toyotomi Console CON28INECR32/CON28OUECR32

54.900,00 ден

Парапетен инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 5205022013990/5205022014003 Категории: ,

Опис

Енергетска класа A++/A+++
Капацитет за ладење (мин/ном/макс), kW (0,70 / 2,70 / 3,40)
Капацитет за греење (мин/ном/макс), kW (0,60 / 2,90 / 3,50)
Годишна потрошувачка при ладење, kW 131
Годишна потрошувачка при греење, kW 740
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 7,2
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.0-5,3
Препорачана површина, m² 15-25
Работна температура, °C -22 ~ +43
Циркулација на воздух, m³/h 250-500
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 34-52
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 52-62
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 700 × 600 × 215
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 776 × 540 × 320
Teжина на внатрешна единица, kg 15,5
Тежина на надворешна единица, kg 31
Додатоци Wi-Fi

Грејач на надворешна единица

Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност

2700W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.