-16%

TOSHIBA SHORAI EDGE RAS-B13J2KVSG-E / RAS-13J2AVSG-E

63.900,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 8855169078344/8855169084772 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

 

Енергетска класа A+++ / A+++
BTU 13 000
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.00 / 3.50 / 4.10
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.00 / 4.20 / 5.30
Номинална потрошувачка при ладење (мин / ном / макс), kW 0.25 / 0.90 / 1.12
Номинална потрошувачка при греење (мин / ном / макс), kW 0.20 / 1.08 / 1.55
Годишна потрошувачка при ладење, kW 142
Годишна потрошувачка при греење, kW 878
Eнергетска ефикасност при ладење EER 3.89
Kоефициент на перформанси во греење COP 3.89
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 8.60
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 5.10
Препорачана површина, m² 25-35
Работна температура, °C -15 ~ 46 °C
Циркулација на воздух, m³/h 342-732
Бучава – Внатрешна единица, dB(A)  19/23/43
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 43/59/61
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 800 x 293 x 226
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 780 x 550 x 290
Teжина на внатрешна единица, kg 10
Тежина на надворешна единица, kg 30
Дополнителни функции ULTRA Fresh филтер – функција самочистење со антипрашест филтер

Опција за Wi-Fi управување (со доплата)

Oпција за IAQ антибактериски филтрирачки систем

Гаранција 36 месеци
Документација Toshiba SHORAI Series

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.