-15%

Multi Split Air Conditioner Toshiba RAS-3M26U2AVG-E + 3x RAS-B10J2KVG-E

168.900,00 ден

мултисплит климатизер

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++
Внатрешни единици 3x RAS-B10J2KVG-E SEIYA
Надворешна единица RAS-3M26U2AVG-E
Напојување (V/Ph+N/Hz) 220-240/1/50 – монофазна
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 4.10 / 7.50 / 9.00 kW
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 2,00 / 9.00 / 11,20 kW
Номинална потрошувачка при ладење, kW 0,92 – 2,00 kW
Номинална потрошувачка при греење, kW 0,89 – 2,20 kW
Енергетска ефикасност при ладење EER 3,75
Коефициент на перформанси во греење COP 4,09
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,19
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,44
Препорачана површина, m² 20 + 20 + 20
Работна температура, °C -15 ~ +46
Циркулација на воздух, m³/h 2507
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 21 – 25 – 39
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 48 – 63
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 798 x 293 x 230
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 900 x 890 x 320
Teжина на внатрешна единица, kg 9
Тежина на надворешна единица, kg 72
Додатоци Опционално WiFi
Гаранција 36 месеци
Документи Спецификација на надворешна единица

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Категорија

Мултисплит 3×1

Wifi контрола

опционално

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.