-13%

Mitsubishi MSZ-AP35 VGK Multisplit внатрешна Вграден Wi-Fi

26.900,00 ден

Multisplit внатрешна Вграден Wi-Fi

Нема залиха

SKU: 8682190065384 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A+++ / A++
Капацитет за ладење, kW (мин/ном/макс) 1.1 / 3.5 / 3.8
Капацитет за греење, kW (мин/ном/макс) 1.3 / 4.0 / 4.6
Потрошувачка при ладење, kW 0.99
Потрошувачка при греење, kW 1.03
Годишна потрошувачка (ладење/греење), kWh 142/862
Енергетска ефикасност при ладење EER 3,54
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 8.6
Енергетска ефикасност при греење COP 3.88
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.7
Површина на ладење, m² 25
Површина на греење, m² 25
Циркулација на воздух, m³/h 684/774
Работна температура при ладење, °C -10 ~ 46
Работна температура при греење, °C -15 ~ 24
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 19-45
Димензии на внатрешна единица ШxВxД, mm 798 x 299 x 219
Teжина на внатрешна единица, kg 10.5
Гаранција 3 години

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.