-16%

Samsung QE75QN700CTXXH QLED 8K Ultra HD Smart

259.900,00 ден

QLED Ultra HD Smart Телевизор

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категории: ,

Опис

Тип на екран QLED
Димензија на екран, “/cm 75″ (190 cm)
Резолуција на екран, pixel 8K (7,680 x 4,320)
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 50
Процеор Neural Quantum Processor Lite 8K
Квалитет на слика One Billion Color
100% Color Volume
AI Upscale
Supreme UHD затемнување
Широк агол на гледање
Motion Xcelerator Turbo+
Тип на тјунер DVB-T2CS2 x 2
Smart TV Да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA Mobile TV mirroring
Bluetooth Да (BT5.2)
HDR Quantum HDR+
Звук 4.2CH x 60W

Нискотонец

Dolby Atmos

Q-Symphony

Dolby 5.1 Decoder

Adaptive Sound+

OTS Lite

HDMI 4, 4K 120Hz (for HDMI 1/2/3/4)
USB 3, 1 x USB-C (camera only)
LAN 1
Дигитален аудио излез 1
CI CI+(1.4)
HDMI-CEC Anynet+
Дополнителни функции 100 % видливост на бои со Quantum Dot

Direct Full Array 8x

Supreme UHD придушување на светло

Подобрувач на контрастот

Filmmaker Mode (FMM)

Auto Game Mode (ALLM)

Game Motion Plus

Осветлување/Детекција на бои
Ultra Slim

Димензии со постоље (ШxВxД) 1668.3 x 1023.8 x 286.4 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 1668.3 x 955.6 x 18.3 mm
Боја титаниум црна
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Резолуција

8K UHD

Големина на екран

75" (190 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.