-46%

Samsung QE43LS03AAUXXH QLED 4K Ultra HD Smart

39.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Нема залиха

SKU: 8806090359385 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на екран QLED
Димензија на екран, “/cm 43″ (109 cm)
Резолуција на екран, pixel 4K (3,840 x 2,160)
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 60
Процеор Quantum процесор 4K
Квалитет на слика 3000 PQI
Тип на тјунер DVB-T2CS2
Smart TV Да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA Mobile TV mirroring
Bluetooth Да (BT4.2)
HDR Quantum HDR, HDR 10+
Звук 2CH x 20W

Dolby Digital Plus

Q-Symphony

Adaptive Sound+

OTS Lite

HDMI 4
USB 2
LAN 1
Дигитален аудио излез 1
CI CI+(1.4)
HDMI-CEC Anynet+
Дополнителни функции Модерен дизајн на рамка

Приспособлива рамка

Исклучи го The Frame и дозволи омилените уметнички дела да ја разубават атмосферата.

Motion Detection (Frame)

Детекција на светлина и боја

UHD придушување на светло

Pur Color

Мега контраст

Подобрувач на контрастот

Филмски режим

Filmmaker Mode (FMM)

Димензии со постоље (ШxВxД) 969.5 x 591.9 x 196.8 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 969.5 x 557.8 x 24.9 mm
Боја црна
Гаранција 24 месеци

 

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Големина на екран

43" (109 cm)

Резолуција

Ultra HD

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.