-15%

Multisplit Inverter Toyotomi MULR32-18INV-2 + 2 x TRN2135ZR

83.700,00 ден

мултисплит инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++/A+
Внатрешни единици TRN2135ZR
Надворешна единица MULR32-18INV-2
BTU 12000
Капацитет за ладење, kW 3.50
Капацитет за греење, kW 3.80
Годишна потрошувачка при ладење, kW 173
Годишна потрошувачка при греење, kW 888
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 7.1
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 5.2
Препорачана површина, m² 25 + 25
Работна температура, °C -25 ~ +45
Циркулација на воздух, m³/h 1100
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 25-42
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 52
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 845 х 289 х 209
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 732 х 555 х 330
Teжина на внатрешна единица, kg 11
Тежина на надворешна единица, kg 24
Дополнителни информации вградена WiFi контрола
Одвлажнување
Self-cleaning mode
Јонизатор
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Категорија

Мултисплит 2×1

Wifi контрола

вклулчено

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.