-21%

Multisplit Inverter Toyotomi MULR32-18INV-2 + E09CON + E12CON

97.900,00 ден

мултисплит парапетен инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++/A+
Внатрешни единици E09CON; E12CON
Надворешна единица MULR32-18INV-2
BTU 9000; 12000
Капацитет за ладење, kW 2.70; 3.50
Капацитет за греење, kW 2.80; 3.75
Годишна потрошувачка при ладење, kW 126; 173
Годишна потрошувачка при греење, kW 792; 888
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 7,5; 7.1
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 5.3; 5.2
Препорачана површина, m² 25 + 35
Работна температура, °C -25 ~ +45
Циркулација на воздух, m³/h 480; 550
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 25-40; 27-42
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 52
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 700 х 600 х 215
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 732 х 555 х 330
Teжина на внатрешна единица, kg 15.5
Тежина на надворешна единица, kg 24
Дополнителни информации вградена WiFi контрола
Одвлажнување
Self-cleaning mode
Јонизатор
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Категорија

Мултисплит 2×1

Wifi контрола

вклулчено

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.