-24%

Mitsubishi PUD-SHWM140 YAA + EHSD-VM2D Hydrobox

486.900,00 ден

воздух – вода инвертер топлинска пумпа

Нема залиха

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа А++ / A++
Внатрешна единица EHSD-VM2D
Надворешна единица PUD-SHWM140 YAA
Електрични карактеристики (V/Ph/Hz) 380–415/3/50 (трофазна)
Капацитет за ладење (35°C, 7°C ), kW /
Капацитет за греење (7°C, 35°C), kW 12.040 Kcal/h (14.00 kW)
Коефициент на перформанси во греење COP 2.15
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 3,50
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER /
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER /
Максимална температура на вода (греење) 60 ºC
Минимална темпаература на вода (ладење) /
Работна температура, °C -28 ºC / +46 ºC
Бучава на надворешна единица, dbA 40
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 530 x 800 x 360
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 1050 x 1020 x 360
Teжина на внатрешна единица, kg 48
Тежина на надворешна единица, kg 110
Додатоци Опционално Wifi
Дополнителни информации Греење на екстремни температури до -28 °C

Ултра брзо одмрзнување за помалку од 3 минути (во случај на замрзнување на надворешната единица)

Петта генерација на контролна електроника (FTC5)

максимална удобност со најмала потрошувачка и

нуди голем број корисни функции како за инсталаторот така и за крајниот корисник

Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност на топлинска пумпа

14kW

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.