-20%

Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSP-W/SRC35ZSP-W 3.5kW

39.900,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++/A+
BTU 12000
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 0.9 / 3,2 / 3.7
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.0 / 3,6 / 4,6
Годишна потрошувачка при ладење, kW 155
Годишна потрошувачка при греење, kW 955
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 7,30
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,40
Сооднос на енергетска ефикасност при ладење EER 3,52
Коефициент на перформанси во греење COP 3,87
Препорачана површина, m² 25 – 35
Работна температура, °C -15 ~ +46
Циркулација на воздух, m³/h 330 – 576
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 58
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 59
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 783 x 267 x 210
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm  645(+57) x 540 x 275
Teжина на внатрешна единица, kg 7
Тежина на надворешна единица, kg 28,5
Додатоци Microcomputer defrosting
Jet technology
Adaptive predictive control
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Heavy Industries

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.