-10%

Inventor Aria AR4VI32-18WFI/AR4VO32-18

44.900,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 5213008585355/5213008585362 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++/A+
Капацитет за ладење, kW 5.5
Капацитет за греење, kW 5,8
Годишна потрошувачка при ладење, kW 290
Годишна потрошувачка при греење, kW 1365
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,4
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,1-5.1
Препорачана површина, m² 30-50
Работна температура, °C -15°C ~ 50°C
Циркулација на воздух, m³/h 417-750
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 20-41
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 57
Димензии на внатрешна единица (Ш x В x Д), mm 965 х 319 х 215
Димензии на надворешна единица (Ш x В x Д), mm 880 х 554 х 333
Teжина на внатрешна единица, kg 14,3
Тежина на надворешна единица, kg 46,2
Додатоци HEPA филтер
Wi-Fi
Јоннизатор
Филтер за прашина
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Inventor

Моќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.