-29%

Inventor Aria AR4VI32-12WFI/AR4VO32-12

24.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 5213008585331/5213008585348 Категорија:

Опис

Енергетска класа A++/A+
Капацитет за ладење, kW 3,5
Капацитет за греење, kW 3,8
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 6,5
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4,1
Препорачана површина, m² 20-35
Работна температура, °C -15°C ~ 50°C
Циркулација на воздух, m³/h 369-523
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 27-37
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 54.5
Димензии на внатрешна единица (Ш x В x Д), mm 802 х 297 х 189
Димензии на надворешна единица (Ш x В x Д), mm 770 х 555 х 300
Teжина на внатрешна единица, kg 9.0
Тежина на надворешна единица, kg 34.0
Додатоци HEPA филтер
Wi-Fi
Јоннизатор
Филтер за прашина
Гаранција 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Inventor

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.