-28%

LG OLED55A16LA 4K Ultra HD Smart

59.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Нема залиха

SKU: 8806091154750 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на екран 4K OLED
Димензија на екран 55″/140 cm
Резолуција на екран 4K (3840×2160)
Refresh Rate 60 Hz
Процеор α7 Gen 4 AI Processor 4K
Тип на тјунер DVB-C, DVB-T2/T, DVB-S2
Smart TV Да
Оперативен систем webOS Smart TV
Wi-Fi Да (802.11ac)
DLNA Да
Bluetooth Да (V5.0)
HDR HDR10 Pro (4K/2K)

Cinema HDR

Звук 20W (10W по канал)

OLED Surround

WiSA 2.1ch

HDMI 1 (назад) / 2 (на страна)
USB 2 (на страна)
LAN Да
Дигитален аудио излез Да
CI CI+1.4
HDMI-CEC Да
Дополнителни функции AI Picture Pro

AI Upscaling

ThinQ App

Google Assistant

Mobile Connectivity

Димензии со постоље (ШxВxД) 1228 x 706 x 46.9
Димензии без постоље (ШxВxД) 1228 x 767 x 271
Боја црна
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

LG

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

55" (140 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.