-12%

LG 55UP75006LF 4K Ultra HD Smart

29.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8806091235084 Категории: ,

Опис

Тип на екран LED
Димензија на екран, “/cm 55″ (140 cm)
Резолуција на екран, pixel 4K UHD (3840 x 2160)
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 60
Процеор Quad Core Processor 4K
Тип на тјунер DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
Smart TV Да
Оперативен систем webOS Smart TV
Wi-Fi Да (802.11ac)
DLNA Airplay2
Bluetooth Да (V5.0)
HDR Active HDR, HDR10 Pro
Звук 2.0ch, 20W (10W по канал)

AI Sound

Ultra Surround

HDMI 2 (Side)
USB 1 (Side)
LAN Да (Rear)
Дигитален аудио излез Да
CI CI+2.0/CI+1.4
HDMI-CEC Simplink
Дополнителни функции Google Assistant

Amazon Alexa

Web Browser

LG Local Contrast

Instant Game Response (VRR/ALLM)

Димензии со постоље (ШxВxД) 1244 x 783 x 235 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 1244 x 726 x 87 mm
Боја црна
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

LG

Големина на екран

55" (140 cm)

Резолуција

Ultra HD

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.