-8%

Iskra G-2235-07

1.190,00 ден

Антена

Нема залиха

SKU: 3831002980369 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Оваа антена овозможува ротација на централната единица за прием
Канали (фреквенции):
FM & VHF Ch. 2-12 (47-230 MHz)
UHF Ch. 21-69 (470-862 MHz)
Број на елементи: 3
Појачување: FM & VHF 26 dB ; UHF max. 36 dB
Контрола на појачување: FM & VHF 15 dB ;  UHF 25 dB
Максимално излезно ниво: 95 dBμV
Отпорност: 75 Ohm
Напојување: AC 220V, 50 Hz;  DC 12V, 100 mA

Дополнителни информации

Производител

Iskra

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.