-8%

Iskra G-2235-06

1.190,00 ден

Антена

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3831002980352 Категорија:

Опис

Канали (фреквенции):
FM & VHF Ch. 2-12 (47-230 MHz)
UHF Ch. 21-69 (470-862 MHz)
Број на елементи: 3
Појачување: FM & VHF 20 dB ; UHF max. 36 dB
Контрола на појачување: FM & VHF 15 dB ;  UHF 25 dB
Агол на вртење: 0°-90°
Отпорност: 75 Ohm
Напојување: AC 220V, 50 Hz

Дополнителни информации

Производител

Iskra

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.