-21%

Gorenje WNHPI84AS

21.990,00 ден

машина за перењe

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782743474 Категорија:

Опис

Енергетска класа A
Капацитет за перење 8 kg
Волумен на барабанот 54 l
Потрошувачка на енергија (за 100 циклуси), kWh
47
Потрошувачка на вода по циклус 42 l
Потрошувачка на енергија по циклус, kWh
0.47
Mотор Inverter PowerDrive мотор
Програми за перење
Памук
Волна/Рачно перење
Микс синтетика
Дополнителна хигиена
Eco 40–60
Брзо 20′ минути
PowerWash 59′
Кошули
Стерилизирање на барабанот
Центрифугирање/цедење
Плакнење/омекнување
NormalCare
TimeCare
Димензии (Ш X В X Д), MM 595 x 850 x 540
Тежина, КГ 60
Дополнителни функции
Стоп на пумпата
Зголемено ниво на вода
Брзо перење
Shortening program one level
Пауза
Додавање алишта
Зачувување на личните прилагодувања
Предперење
Лесно пеглање
Исклучување на центрифугата
SteamTech
Нежно затворање на вратата
Заштита од прелевање
Гаранција 60 месеци / 120 месеци гаранција на мотор

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Капацитет

8 kg

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.