-10%

Gorenje WNEI94BS

25.990,00 ден

машина за перење inverter мотор

Нема залиха

SKU: 3838782546488 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа B
Ефект на цедење B
Капацитет за перење, kg 9
Волумен на барабанот, л 64
Број на вртежи на центрифугата, rpm 1400
Ниво на бучава 76
Потрошувачка на електрична енергија енергија на 100 циклуси 50 kWh
Потрошувачка на вода по циклус 49
Потрошувачка на вода по циклус (деликатни 30/40°C): 45 l
(памук 40°C): 57 l
(памук 90/95°C): 75 l
(волна 30°C): 45 l
Број на програми 16
Основни програми Памук
Волна/Рачно перење
Микс синтетика
Специјални програми Дополнителна хигиена
Домашни миленици
Eco 40-60 °C
Брзо 20′ минути
PowerWash 59′
Кошули
Димензии (Ш х В х Д), мм 600 x 850 x 610
Тежина, КГ 75.7
Боја бела
Додатоци Сензор за температура
Сензор за полнење
Сензор за пена
Сензор за ниво на вода
Дополнителни функции Стерилизирање на барабанот
Центрифугирање/цедење
Плакнење/омекнување
SteamTech
Стоп на пумпата
Зголемено ниво на вода
Брзо перење
Shortening program one level
Пауза
Додавање алишта
Зачувување на личните прилагодувања
Предперење
Лесно пеглање
Исклучување на центрифугата
SterilTub – антибактериска програма
Гаранција 60 месеци / 120 месеви мотор

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Капацитет

9 kg

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.