-15%

Gorenje WNEI14BS Inverter

32.990,00 ден

машина за перење inverter мотор

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782547225 Категорија:

Опис

Енергетска класа C
Ефект на цедење B
Капацитет за перење, kg 10
Волумен на барабанот, л 68
Број на вртежи на центрифугата, rpm 1400
Бучава при перење, dB 54
Бучава при центрифугирање, dB 76
Проценета годишна потрошувачка електрична енергија за четиричлено домаќинство (kWh) 59
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство (л) 7200
Потрошувачка на електрична енергија по циклус (kWh) 0,595
Потрошувачка на вода по циклус (деликатни 30/40°C): 45 l
(памук 40°C): 60 l
(памук 90/95°C): 87 l
(волна 30°C): 45 l
Број на програми 16
Основни програми Памук
Волна/Рачно перење
Микс синтетика
Специјални програми Дополнителна хигиена
Eco 40-60 °C
Брзо 20′ минути
PowerWash 59′
Кошули
Програма за долен веш
Програма за облека за домашни миленици
Програма за детска облека
ExtraHygene
Димензии (Ш х В х Д), мм 600 x 850 x 545
Тежина, КГ 64,4
Боја бела
Додатоци Сензор за температура
Сензор за полнење
Сензор за пена
Сензор за ниво на вода
Дополнителни функции Стопирање на пумпа
Центрифугирање/цедење
Плакнење/омекнување
Зголемено ниво на вода
Брзо перење
Shortening program one level
Пауза
Додавање алишта
Зачувување на личните прилагодувања
Предперење
Лесно пеглање
Исклучување на центрифугата
Гаранција 60 месеци / 120 месеци на мотор

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Капацитет

9 kg

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.