-15%

Gorenje GS642E90X

21.990,00 ден

Машина за садови

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782723117 Категорија:

Опис

Основни информации

Тип на апарат
Машини за садови
Енергетска класа
A++
Линија
Advanced линија
Боја
Сребрена
Материјал на прскалката
Пластично

Ефикасност

Mотор
Стандарден
Потрошувачка на вода
11 l
Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство
3080 l
Максимална температура на влезната вода
60 °C
Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa
0.92 kWh

Управување

Wi-Fi управување
Не
Управување
Контрола со допир (TouchControl)
Индикатор за крај на миење
Светлосно – звучен сигнал
Одложен почеток на миење
Одложен старт 0-24 часа
Функција за таблета 3 во 1
Да

Програми

Програми
1 час миење
Кристални чаши
Универзална програма
Хигиенски програм
Економична програма
Интензивно миење
Можност за креирање на сопствени програми
Памтење на програмите
Температура на миење (°C)
40/55/60/65/70

Карактеристики

Број на стандардни сетови
13 pcs
Систем на горната корпа
Мултиклак
Врата на лизгање
Не
Внатрешно осветлување
Не
ЛЕД индикатор
Не
Дополнителни можности
Функција Speedwash (4 дополнителни програми)
Програма за самочистење
IonTech
Не
AutoDose System
Не

Опрема

Број на корпи
2
Горна корпа
Широка мрежа
Преклоплива лева полица за вино
Foldable/dividable left CupHolder
Фиксни држачи
Фиксна подлога за чаши
Широк држач за нож
2 cup holders
Корпа за кујнски прибор
Широка мрежа
Преклопувачки/делив заден држач
Корпа за кујнски прибор
Горна корпа (дел за прибор)
Без горен сад за прибор
Повеќенаменска долна корпа
Да

Сигурност

Заштита од прелевање
Целосен AquaStop
Сервисна дијагностика
Да
Внатрешност
Внатрешност од не’рѓосувачки челик

Технички податоци

Бучност
47 dB(A)
Регулирање на висината
50 mm
Ширина
599 mm
Висина
845 mm
Длабочина
597 mm
Ширина на спакуван производ
680 mm
Висина на спакуван производ
890 mm
Длабочина на спакуван производ
656 mm
Бруто тежина на апаратот
47 kg
Нето тежина на апаратот
42 kg
Приклучна моќ
220-240 V
Код
20011915
EAN Код
3838782723117

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.