-16%

Gorenje GS642E90W

20.990,00 ден

Машина за садови

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782723100 Категорија:

Опис

Основни информации

Тип на апарат

Машини за садови

Енергетска класа

A++

Линија

Advanced линија

Боја

Црна

Материјал на прскалката

Пластично

Ефикасност

Mотор

Стандарден

Потрошувачка на вода

11 l

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство

3080 l

Максимална температура на влезната вода

60 °C

Потрошувачка на енергија за нормалнa програмa

0.92 kWh

Управување

Wi-Fi управување

Не

Управување

Контрола со допир (TouchControl)

Индикатор за крај на миење

Светлосно – звучен сигнал

Одложен почеток на миење

Одложен старт 0-24 часа

Функција за таблета 3 во 1

Да

Програми

Програми

1 час миење
Кристални чаши
Универзална програма
Хигиенски програм
Економична програма
Интензивно миење

Можност за креирање на сопствени програми

Памтење на програмите

Температура на миење (°C)

40/55/60/65/70

Карактеристики

Број на стандардни сетови

13 pcs

Систем на горната корпа

Мултиклак

Врата на лизгање

Не

Внатрешно осветлување

Не

ЛЕД индикатор

Не

Дополнителни можности

Програма за самочистење
Функција Speedwash (4 дополнителни програми)

IonTech

Не

AutoDose System

Не

Опрема

Број на корпи

2

Горна корпа

2 cup holders
Широк држач за нож
Фиксна подлога за чаши
Фиксни држачи
Foldable/dividable left CupHolder
Преклоплива лева полица за вино
Широка мрежа

Корпа за кујнски прибор

Широка мрежа
Преклопувачки/делив заден држач
Корпа за кујнски прибор

Горна корпа (дел за прибор)

Без горен сад за прибор

Повеќенаменска долна корпа

Да

Сигурност

Заштита од прелевање

Целосен AquaStop

Сервисна дијагностика

Да

Внатрешност

Внатрешност од не’рѓосувачки челик

Технички податоци

Бучност

47 dB(A)

Регулирање на висината

70 mm

Ширина

598 mm

Висина

816 mm

Длабочина

555 mm

Ширина на спакуван производ

656 mm

Висина на спакуван производ

889 mm

Длабочина на спакуван производ

682 mm

Бруто тежина на апаратот

36 kg

Нето тежина на апаратот

31 kg

Приклучна моќ

220-240 V

Код

20011934

EAN Код

3838782723155

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.