-3%

Carrier 42QHG024D8SE/38QHG024D8SE Extreme 2

73.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 6948433122774/6948433122781 Категорија:

Опис

Инвертер клима уред
Интегриран грејач на надворешна единица за заштита од замрзнување
Breeze Away,Follow Me,Turbo,Eco,Sleep,Quiet,Pre Filter,Cold Catalyst,Auto Defrosting
Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (6.5/5.1)
Максимален капацитет на ладење: 8200 W
Максимален капацитет на греење: 8200 W
Енергетска класа: А++/A+
Греење/Ладење: од -20 °C до 50 °C
Препорачана површина до 80 м2
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Carrier

Моќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.