-3%

Carrier 42QHG018D8SE/38QHG018D8SE Extreme 2

59.900,00 ден

Инвертер сплит систем клима уред

Нема залиха

SKU: 6948433122750/6948433122767 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Инвертер клима уред
Интегриран грејач на надворешна единица за заштита од замрзнување
Breeze Away,Follow Me,Turbo,Eco,Sleep,Quiet,Pre Filter,Cold Catalyst,Auto Defrosting
Wi-Fi Ready – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет
Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (7.0/5.1)
Максимален капацитет на ладење: 6100 W
Максимален капацитет на греење: 6700 W
Енергетска класа: А++/A+
Греење/Ладење: од -20 °C до 50 °C
Препорачана површина до 55 м2
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 545 x 805 x 330 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 320 x 969 x 241 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Carrier

Моќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.