Antena Iskra DAB-FM/F

1.790,00 ден

Антена

Нема залиха

SKU: 3831002927791 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Опсег на фреквенции: FM (87,5-108 MHz); DAB (217-240 MHz)
Број на елементи: 2
Gain: FM: -0,8 dB(i); DAB: 2,2 dB(i)
F/B опсег: 0 dB
Ширина на агол: FM 360°; DAB ±90°
Отпорност: 75 Ohm
“F” женски конектор
Наклон: 0° – 10°
Монтирање на столб со ширина: 20-62 mm

Дополнителни информации

Производител

Iskra

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.