AB LNB Twin Blue Edition

920,00 ден

LNB

Нема залиха

SKU: 8588005998963 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Број на излези: 2
Влезен опсег на фреквенција: 10.7~11.7  GHz / 11.7~12.75 GHz
Излезен опсег на фреквенција: 950 – 1950 MHz / 1100 – 2150 MHz
LO фреквенција: 9,75 GHz – 10,6 GHz
Екстремно тивко ниво на бучава: 0,1 dB
Потрошувачка на енергија максимум: 120 mA
Сооднос од IF излезна моќ со RF влезна моќ: 55 – 70 dB
Оперативна температура: – 30°C ~ + 60°C
Излезенa импеданца: 75 Ω
Конекција: F-Тип
Должина на вратот: 40 mm

Дополнителни информации

Производител

AB-COM

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.