-12%

Машина за перење и сушење Gorenje WD2A854ADS

36.990,00 ден

Машина за перење и сушење

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 3838782607783 Категории: ,

Опис

Енергетска класа A
Тип на машина за сушење кондензациска
Капацитет за перење 8 кг
Капацитет за сушење 5 кг
Волумен на барабанот 54 л
Mотор
Инвертер PowerDrive мотор
Програми за перење Програма против алергии (AllergyCare)

Цедење

Стерилизирање на барабанот

Плакнење
SterilTub

Димензии (Ш X В X Д), MM 600 х 850 х 540
Тежина, КГ 60 кг
Дополнителни функции Предперење

Исклучување на центрифугата

Регулирање на температурата

Функција пареа

SteamTech

Проценета годишна потрошувачка на вода за четиричлено домаќинство 8600 л
Потрошувачка на електрична енергија по циклус 0,86 kWh
Потрошувачка на електрична енергија (перење+сушење) 6,8 kWh
Проценета годишна потрошувачка на електрична енергија 172 kWh
Гаранција 60 месеци

Дополнителни информации

Производител

Gorenje

Капацитет

8 kg

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.