-19%

Toyotomi ErAi Mystery White CTN/CTG-328W

34.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 5205022021797/5205022021803 Категорија:

Опис

Енергетска класа A+++ / A+++
BTU (ладење / греење) 9000
Капацитет за ладење, kW 2.70
Капацитет за греење, kW 2.90
Годишна потрошувачка при ладење, kW 111
Годишна потрошувачка при греење, kW 288
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 8.5
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 5.7
Препорачана површина, m² 15-20
Работна температура, °C -25 ~ +50
Циркулација на воздух, m³/h 390-680
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 19-43
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 53
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 837 × 293 × 200
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 802 × 555 × 330
Teжина на внатрешна единица, kg 9,5
Тежина на надворешна единица, kg 25,5
Додатоци HEPA/Silver Ion/Biology sterilization
Вештачка интелигенција „AI”Wi-Fi
Plasma јоннизатор
UV стерилизаија на воздухГрејач на надворешна единица
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Моќност

2700W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.