-8%

Toshiba Shorai Edge RAS-B16J2KVSG-E / RAS-16J2AVSG-E

69.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8855169071611/8855169078368 Категорија:

Опис

DC Hybrid инвертер технологија
Toshiba Rotary компресорска технологија
Wi-Fi – Климата се поврзува со Wi-Fi сигналот и може да се контролира преку интернет (опционално)
Автоматско чистење, автоматско рестартирање
Инфраред далечински управувач, неделен тајмер, „Hi-Power“, „8ºC (заштита од замрзнување)“ функции (со доплата)
Ултра Pure филтер, 3Д тек на воздух, ECO режим
Опционална апликација за контрола преку смарт телефон и таблет
Енергетска класа (SEER/SCOP): 7.8/4.6; А++/A++
Капацитет при ладење – 4600 W
Капацитет при греење – 5500 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 55 м2
Ниво на бучава: 44 dB

Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 780 x 290 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 293 x 800 x 226 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Moќност

4200W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.