Toshiba RAS-18J2KVG-E/RAS-18J2AVG-E Seiya

64.490,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

DC Hybrid Inverter технологија
Функција самочистење со антипрашлест филтер
Опција за далечински управувач, тип RB-RXS30-E со многу други дополнителни можности и функции (со доплата)
Енергетска класа (SEER/SCOP): 6.3/4.0; А++/A+
Капацитет при ладење – 5000 W
Капацитет при греење – 5400 W
Греење/Ладење: од -15 °C до 46 °C
Препорачана површина до 55 м2
Ниво на бучава: 48 dB
Тип на фреон – R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 550 x 780 x 290 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 293 x 798 x 230 mm
Гаранција – 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Моќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.