-16%

TOSHIBA HAORI RAS-B13N4KVRG-E / RAS-13J2AVSG-E1

76.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8855169061445/8855169084772 Категорија:

Опис

Енергетска класа A+++ / A+++
BTU 13 000
Капацитет за ладење (мин / ном / макс), kW 1.00 / 3.50 / 4.10
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 1.00 / 4.20 / 5.30
Номинална потрошувачка при ладење (мин / ном / макс), kW 0.25 / 0.8/ 1.12
Номинална потрошувачка при греење (мин / ном / макс), kW 0.20 / 1.08 / 1.55
Годишна потрошувачка при ладење, kW 142
Годишна потрошувачка при греење, kW 876
Eнергетска ефикасност при ладење EER 4.38
Kоефициент на перформанси во греење COP 3.89
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 8.70
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 5.10
Препорачана површина, m² 25 – 35
Работна температура, °C -15 ~ 46 °C
Циркулација на воздух, m³/h 320 – 670
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 19 – 43
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 59-61
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 987 x 300 x 210
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 780 x 550 x 290
Teжина на внатрешна единица, kg 11
Тежина на надворешна единица, kg 30
Дополнителни функции Фабрички вграден Wi-Fi

можност за управување преку ALEXA и Google Assistant

HADA Care Flow

антипрашест филтер

“Plasma purifier” и „Ultra pure“ филтер

преден текстилен панел кој може да се менува

On-demand defrosting

луксузен далечински управувач

Гаранција 36 месеци
Документација Toshiba HAORI TEXTILE DESIGN

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Моќност

3500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.