-18%

Samsung UE85CU7172UXXH

99.900,00 ден

Нема залиха

SKU: 8806094853773 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на екран LED
Димензија на екран, “/cm 85″ / 216cm
Резолуција на екран, pixel Ultra HD, 4k
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 50Hz
Процеор Кристален процесор 4K
Тип на тјунер DVB-T2CS2
Smart TV да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA да
Bluetooth да, 5.2
HDR Quantum HDR, HDR 10+, Адаптивен звук+
Звук OTS Lite, 20W, 2.0
HDMI x3
USB x1
LAN x1
Дигитален аудио излез да
CI CI+(1,4) / CI+(1,4 ECP)_IT
HDMI-CEC да Anynet+
Дополнителни функции UHDUHD придушување на светло Dimming
Motion Xcelerator
Filmmaker Mode (FMM)
Подобрувач на контрастот
Детекција на осветлување
Мулти-Приказ
Mobile Camera Support
App Casting
Auto Game Mode (ALLM)
Димензии со постоље (ШxВxД) 1900.9 x 1123.3 x 345.1
Димензии без постоље (ШxВxД) 1900.9 x 1085.7 x 26.9
Боја црна
Гаранција 24 месеци

 

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

85'' (216 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.