-39%

Samsung UE50CU8072UXXH

31.900,00 ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8806094853384 Категорија:

Опис

Тип на екран QLED
Димензија на екран, “/cm 50″ / 127cm
Резолуција на екран, pixel Ultra HD, 4k
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 50Hz
Процеор Crystal Processor 4K
Тип на тјунер DVB-T2CS2X2
Smart TV да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA да
Bluetooth да, 5.2
HDR Quantum HDR, HDR 10+
Звук Адаптивен звук, OTS Lite, 20W, 2.0
HDMI x3
USB x2
LAN x1
Дигитален аудио излез да
CI CI+(1,4) / CI+(1,4 ECP)_IT
HDMI-CEC да Anynet+
Дополнителни функции UHD придушување на светло
Motion Xcelerator
Filmmaker Mode (FMM)
Подобрувач на контрастот
Multi Device Experience
Mobile Camera Support
Амбиентален режим+
Auto Game Mode (ALLM)
Звук кој го следи објектот
Димензии со постоље (ШxВxД) 1118.3 x 684.6 x 226.3
Димензии без постоље (ШxВxД) 1118.3 x 644.6 x 25.7
Боја црна
Гаранција 24 месеци

 

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

50" (127 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.