-35%

Samsung UE50AU8072UXXH

25.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Нема залиха

SKU: 8806092049802 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на екран LED
Димензија на екран, “/cm 50″ (127 cm)
Резолуција на екран, pixel 4K (3,840 x 2,160)
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 60
Процеор Crystal 4K procesor
Квалитет на слика 2000 PQI
Тип на тјунер DVB-T2CS2
Smart TV Да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA Mobile TV mirroring
Bluetooth Да (BT4.2)
HDR HDR 10+
Звук 2CH x 20W

Dolby Digital Plus

Q-Symphony

Adaptive Sound

HDMI 3
USB 1
LAN 1
Дигитален аудио излез 1
CI CI+(1.4)
HDMI-CEC Anynet+
Дополнителни функции Auto Game Mode (ALLM)

Детекција на осветлување

UHD придушување на светло

Pur Color

Мега контраст

Подобрувач на контрастот

Филмски режим

Filmmaker Mode (FMM)

Без рамка од 3 страни

Димензии со постоље (ШxВxД) 1118.3 x 684.6 x 226.6 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 1118.3 x 644.5 x 25.7 mm
Боја црна
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Големина на екран

50" (127 cm)

Резолуција

Ultra HD

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.