-26%

Samsung UE50AU7172UXXH

25.900,00 ден

smart телевизор

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8806092076419 Категории: ,

Опис

Тип на екран LED
Димензија на екран, “/cm 50″ (127 cm)
Резолуција на екран, pixel 4K (3,840 x 2,160)
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 60
Процеор Crystal 4K procesor
Квалитет на слика 2000 PQI
Тип на тјунер DVB-T2CS2
Smart TV Да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA Mobile TV mirroring
Bluetooth Да (BT4.2)
HDR HDR 10+
Звук 2CH x 20W

Dolby Digital Plus

Q-Symphony

Adaptive Sound

HDMI 3
USB 1
LAN 1
Дигитален аудио излез 1
CI CI+(1.4)
HDMI-CEC Anynet+
Дополнителни функции Auto Game Mode (ALLM)

Детекција на осветлување

UHD придушување на светло

Pur Color

Мега контраст

Подобрувач на контрастот

Филмски режим

Filmmaker Mode (FMM)

Димензии со постоље (ШxВxД) 1116.8 x 719.1 x 250.2 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 1116.8 x 644.2 x 59.9 mm
Боја црна
Гаранција 24 месеци

 

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

50" (127 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.