-13%

Samsung QE75Q70CATXXH

97.900,00 ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8806094853292 Категорија:

Опис

Тип на екран QLED
Димензија на екран, “/cm 75″ / 190cm
Резолуција на екран, pixel Ultra HD, 4k
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 100Hz
Процеор Quantum 4K
Тип на тјунер DVB-T2CS2X2
Smart TV да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA да
Bluetooth да, 5.2
HDR Quantum HDR, HDR 10+, Адаптивен звук+
Звук OTS Lite, 20W, 2.0
HDMI x4 4K 120Hz (for HDMI 1/2/3/4)
USB x2
LAN x1
Дигитален аудио излез да
CI CI+(1,4) / CI+(1,4 ECP)_IT
HDMI-CEC да Anynet+
Дополнителни функции Широк агол на гледање
Supreme UHD придушување на светло
Motion Xcelerator Turbo+
Filmmaker Mode (FMM)
Подобрувач на контрастот
AI HDR Remastering
Multi Device Experience
Mobile Camera Support
Амбиентален режим+
Auto Game Mode (ALLM)
FreeSync Premium Pro
Dynamic Black EQ
Game Motion Plus
Surround Sound
Димензии со постоље (ШxВxД) 1677.5 x 1026.9 x 351.8
Димензии без постоље (ШxВxД) 1677.5 x 960.2 x 26.6
Боја црна
Гаранција 24 месеци

 

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

75" (190 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.