-13%

Samsung QE75Q70BATXXH

109.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Нема залиха

SKU: 8806094007381 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на екран QLED (Quantum Dot technology)
Димензија на екран 75″ (190 cm)
Резолуција на екран 4K (3840×2160)
Refresh Rate 100 Hz
Процеор Quantum 4K processor
PQI (индекс на квалитет на слика) 3400
Тип на тјунер DVB-C2,DVB-S2,DVB-T2
Smart TV ДА
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA Мобилни уреди на ТВ – пресликување
Bluetooth Да (BT5.2)
HDR Quantum HDR (HDR10+ адаптивен & HDR10+ GAMING)
Звук MS12 2ch 20W Dolby Digital Plus
HDMI 4 – 4K 120Hz (за HDMI 1/2/3/4)
USB 2
LAN 1
Дигитален аудио излез ДА
CI CI+1.4
HDMI-CEC Да Anynet+
Дополнителни функции Процесор Quantum 4K

Motion Xcelerator Turbo+

FreeSync Premium Pro

Детекција на осветлување / Детекција на бои

Auto Game Mode (ALLM)

Мулти-Приказ до 2 видеа

Video Communication

Mobile Camera Support

Вградена Alexa

Вграден Google Assistant

Веб-прелистувач

Димензии со постоље (ШxВxД) 1677.5 x 1026.9 x 338.9 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 1677.5 x 960.2 x 26.6 mm
Боја црна
Гаранција 2 години

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

75" (190 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.