-20%

Samsung QE55Q80CATXXH QLED 4K Ultra HD Smart

62.900,00 ден

QLED Ultra HD Smart Телевизор

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
Категории: ,

Опис

Тип на екран QLED
Димензија на екран, “/cm 55″ (140 cm)
Резолуција на екран, pixel 4K (3,840 x 2,160)
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 100
Процеор Neural Quantum Процесор 4K
Квалитет на слика One Billion Color
100% Color Volume
AI Upscale
Supreme UHD затемнување
Широк агол на гледање
Motion Xcelerator Turbo+
Тип на тјунер DVB-T2CS2 x 2
Smart TV Да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA Mobile TV mirroring
Bluetooth Да (BT5.2)
HDR Quantum HDR+
Звук 2.2CH x 40W

Нискотонец

Dolby Atmos

Q-Symphony

Dolby 5.1 Decoder

Adaptive Sound+

OTS Lite

HDMI 4, 4K 120Hz (for HDMI 1/2/3/4)
USB 2
LAN 1
Дигитален аудио излез 1
CI CI+(1.4)
HDMI-CEC Anynet+
Дополнителни функции 100 % видливост на бои со Quantum Dot

Direct Full Array 8x

Supreme UHD придушување на светло

Подобрувач на контрастот

Filmmaker Mode (FMM)

Auto Game Mode (ALLM)

Game Motion Plus

Осветлување/Детекција на бои

Димензии со постоље (ШxВxД) 1227.6 x 768.0 x 253.0 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 1227.6 x 706.2 x 46.9 mm
Боја Карбон сребрена
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

55" (140 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.