-17%

Samsung QE43Q60CAUXXH

34.900,00 ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8806094784077 Категорија:

Опис

Тип на екран QLED
Димензија на екран, “/cm 43″ / 109 cm
Резолуција на екран, pixel Ultra HD, 4k
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 50Hz
Процеор Quantum Lite 4K
Тип на тјунер DVB-T2CS2X2
Smart TV да
Оперативен систем Tizen™
Wi-Fi Да (WiFi5)
DLNA да
Bluetooth да, 5.2
HDR Quantum HDR, HDR 10+
Звук Адаптивен звук, OTS Lite, 20W, 2.0
HDMI x3
USB x2
LAN x1
Дигитален аудио излез да
CI CI+(1,4) / CI+(1,4 ECP)_IT
HDMI-CEC да Anynet+
Дополнителни функции Supreme UHD придушување на светло
Motion Xcelerator
Filmmaker Mode (FMM)
Подобрувач на контрастот
Smart Calibration
Мулти-Приказ
Mobile Camera Support
Амбиентален режим+
Auto Game Mode (ALLM)
Game Motion Plus
Звук кој го следи објектот
Димензии со постоље (ШxВxД) 965.5 x 598.1 x 181
Димензии без постоље (ШxВxД) 965.5 x 559.4 x 25.7
Боја црна
Гаранција 24 месеци

 

Дополнителни информации

Производител

Samsung

Резолуција

Ultra HD

Големина на екран

43" (109 cm)

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.