-24%

TOSHIBA DAISEIKAI RAS-16PKVPG-E / RAS-16PAVPG-E

109.900,00 ден

Инвертер клима уред

Нема залиха

SKU: 8855169067768/8855169067737 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

 

Енергетска класа A+++ / A++
BTU 16 000
Капацитет за ладење, kW 0.90 / 4.50 / 5.10
Капацитет за греење (мин / ном / макс), kW 0.80 / 4.50 / 6.80
Номинална потрошувачка при ладење (мин / ном / макс), kW 0.18 / 1.08 / 1.38
Номинална потрошувачка при греење (мин / ном / макс), kW 0.17 / 1.37 / 2.05
Годишна потрошувачка при ладење, kW 185
Годишна потрошувачка при греење, kW 1369
Eнергетска ефикасност при ладење EER 4.17
Kоефициент на перформанси во греење COP 4.01
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 8.50
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 4.60
Препорачана површина, m² 35 – 40
Работна температура, °C -15 ~ 46 °C
Циркулација на воздух, m³/h 730-2540
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 22/35/46
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 49/50/64
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 851 x 293 x 270
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 800 x 630 x 300
Teжина на внатрешна единица, kg 14
Тежина на надворешна единица, kg 43
Дополнителни функции ULTRA Fresh филтер – функција самочистење со антипрашест филтер

Опција за Wi-Fi управување (со доплата)

Toshiba TWIN ROTARY компресорска технологија

3D Air Flow

On-demand defrosting

плазма јонизирачки филтер

неделен и дневен тајмер

Colored LED (син/црвен) диспеј

Гаранција 36 месеци
Документација Toshiba Daiseikai 9 – R32

Дополнителни информации

Производител

Toshiba

Моќност

4500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.