-38%

Inverter Grill-Combi микробранова печка Panasonic NN-GD37

9.900,00 ден

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 5025232869800 Категорија:

Опис

Dual Cooking

Dual Cooking

Благодарение на „Inverter“ технологијата, микробрановата печка брзо ја готви храната, додека скарата обезбедува обично запечување и крцкавост. Сето ова се случува истовремено, што резултира со побрзо готвење

 

 

 

 

1000 W Quick 30 Function

1000 W Quick 30 функција

Оваа функција ви овозможува брзо и едноставно затоплување од 30 секунди без потреба од избор на дополнителни поставки. Секое притискање на копчето го продолжува времето за 30 секунди, до максимални 5 минути.

 

 

 

Eco & Bright Lamp

Штедлива и посветла ламба

LED осветлувањето ја прави внатрешноста на печката посветла, така што е полесно да се провери состојбата на јадењето внатре.

 

 

 

 

Evolution of Panasonic Inverter Technology

 

 

Еволуција на Panasonic Inverter технологијата

Конвенционалните микробранови печки работат на само едно ниво на моќност целосно вклучено или исклучено.
Inverter технологијата на Panasonic испорачува постојано секвенцијално напојување, така што храната се готви порамномерно, со повкусни резултати.

 

Optimal Cooking Heat for Better Taste

 

Оптимална топлина за готвење за подобар вкус

Секоја состојка има температура за готвење која одговара на нејзиниот вкус, текстура и хранлива вредност. Inverter технологијата ја оптимизира грејната моќност за секој вид готвење.

 

 

 

Inverter Turbo Defrost

Inverter Turbo Одмрзнување

Panasonic ја разви Turbo Defrost технологијата, која ви овозможува да ја одмрзнете храната уште побрзо од претходното автоматско одмрзнување на Panasonic. Panasonic инвертер Turbo Defrost технологијата е напреден систем за секвенционирање на микробранова печка што ја користи функцијата за испорака на инвертер со континуирана моќност.

 

 

 

 

 

Тип на производ Инвертер Grill (скара) и микробранова печка
Волумен 23L
Нивоа на моќност на скарата 3 (1000, 850, 700)W
Нивоа на моќност на микробрановата печка 6 (1000, 600, 440, 300, 270, 100)W
Максимална моќност на скара / микробрановата 1000W / 1000W
Димензија на ротирачката чинија 285 mm
Бучност 60 dB(A)
Димензии (Ш х В х Д), мм 488 x 279 x 395
Приклучна моќ 220-240 V
Тежина, КГ 12
Дополнителни функции Електронско управување
Dual Cooking – можност за користење на микробранови заедно со скара
1000 W Quick 30 Function – можност за брзо затоплување за 30 секунди
Inverter Turbo Defrost – програма за брзо одмрзнување
Ротирачка стаклена чинија
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Panasonic

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.