-20%

Multisplit Inverter Toyotomi MULR32-18INV-2 + TRN2128ZR + TRN2135ZR

77.900,00 ден

мултисплит инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Енергетска класа A++/A+
Внатрешни единици TRN2128ZR; TRN2135ZR
Надворешна единица MULR32-18INV-2
BTU 9000; 12000
Капацитет за ладење, kW 2.50; 3.50
Капацитет за греење, kW 2.80; 3.80
Годишна потрошувачка при ладење, kW 126; 173
Годишна потрошувачка при греење, kW 792; 888
Сезонски сооднос на енергетска ефикасност при ладење SEER 7,5; 7.1
Сезонски коефициент на перформанси во греење SCOP 5.3; 5.2
Препорачана површина, m² 20 + 25
Работна температура, °C -25 ~ +45
Циркулација на воздух, m³/h 900; 1100
Бучава – Внатрешна единица, dB(A) 25-42
Бучава – Надворешна единица, dB(A) 52
Димензии на внатрешна единица Ш x В x Д, mm 845 х 289 х 209
Димензии на надворешна единица Ш x В x Д, mm 732 х 555 х 330
Teжина на внатрешна единица, kg 11
Тежина на надворешна единица, kg 24
Дополнителни информации вградена WiFi контрола
Одвлажнување
Self-cleaning mode
Јонизатор
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

Toyotomi

Категорија

Мултисплит 2×1

Wifi контрола

вклулчено

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.