-8%

Mitsubishi MXZ-5F102 VF

219.900,00 ден

Инвертер надворешен клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 4902901874284 Категорија:

Опис

Inverter DC технологија
Овозможува поврзување до 5 внатрешни различни единици кои може да се регулираат индивидуално
Висока енергетска ефикасност и флексибилна инсталација
Автоматско рестартирање, дијагностика на грешки
Енергетска класа (SEER/SCOP): 8.21/4.65; А++/А++
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 3.9/10.2/11.0 kW
Kапацитет за греење (Мин./Ном./Макс): 4.1/10.5/14.0 kW
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Препорачана површина до 65 м2
Ниво на бучава: 56 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на единица (ВxШxД): 796 x 950 x 330 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Категорија

Мултисплит 5×1

Wifi контрола

вклулчено

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.