-8%

Mitsubishi MSZ/MUZ-LN50VG Red

165.900,00 ден

Инвертер клима уред

Додај во листа на желби
Додај во листа на желби
SKU: 8851492427095/8851492953105 Категорија:

Опис

Inverter клима уред – Со оваа технологија компресорот може да го менува капацитетот во зависност на потребите од домашната атмосфера, креирајќи перфектни услови во Вашиот простор
Plasma Quad Plus филтер
Econo Cool Mode – Со овој начин се оптимизира работата на климата, постигнувајќи 20% заштеда
“i save” – Со оваа функција се овзможува обнова на претходните поставки за температура само со притискање на едно копче
Автоматско рестартирање, вградено Wi-Fi, тајмер, неделен тајмер
Функција за автоматско прилагодување на брзината на перките
3D I see сензор – Следење на температурата во просторијата што овозможува непотребно затоплување во дел од просторијата како и намалување на електричната потрошувачка
Енергетска класа (SEER/SCOP): 8.5/4.6; А+++/А++
Kапацитет за ладење (Мин./Ном./Макс): 1.0/5.0/6.0 kW
Kапацитет за греење (Мин./Ном./Макс): 1.0/6.0/8.2 kW
Греење/Ладење: од -20 °C до 46 °C
Препорачана површина до 60 м2
Ниво на бучава: 60 dB
Тип на фреон: R32
Димензии на надворешна единица: (В x Ш x Д) 714 x 800 x 285 mm
Димензии на внатрешна единица: (В x Ш x Д) 307 x 890 x 233 mm
Гаранција: 36 месеци

Дополнителни информации

Производител

Mitsubishi Electric

Моќност

5500W

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.