LNB Inverto Quattro Ultra 0.2 high gain

1.890,00 ден

LNB

Нема залиха

SKU: 5453001045719 Категорија:
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Low Band Input Frequency Range: 10.7 ~ 11.7 GHz
Low Band Output Frequency Range: 950 ~ 1950 MHz
Low Band LO Frequency: 9.75 GHz
High Band Input Frequency Range: 11.7 ~ 12.75 GHz
High Band Output Frequency Range: 1100 ~ 2150 MHz
High Band LO Frequency: 10.6 GHz
Noise Figure: 0.2 dB Typ. (0.7 dB Max.)
Conversion Gain: 60 dB Min.
Current Consumption: 200 mA Max. @ 11 ~ 20 V
Operating Temperature: – 30 °C ~ + 60 °C
Output Impedance: 75 Ω
Output Connector: F-Type (Female)

Дополнителни информации

Производител

Inverto

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.