-10%

LG 86UR81006LA 4K Ultra HD Smart

117.900,00 ден

Ultra HD Smart Телевизор

Нема залиха

SKU: 8806087084269 Категории: ,
Додај во листа на желби
Додај во листа на желби

Опис

Тип на екран Direct LED
Димензија на екран, “/cm 86″ (218 cm)
Резолуција на екран, pixel 4K UHD (3840 x 2160)
Освежување на екранот (Refresh Rate), Hz 120Hz Native
Процеор α7 AI Processor 4K Gen6
Тип на тјунер DVB-T2/T, DVB-C, DVB-S2/S
Smart TV Да
Оперативен систем webOS 23
Wi-Fi Да (802.11ac)
DLNA Airplay2
Bluetooth Да (V5.0)
HDR HDR10 / HLG, 4K 120 fps (HDMI)
Звук 2.0ch, 20W (10W по канал)
AI Sound (Virtual 5.1.2 Up-mix)
Clear Voice Pro
HDMI 4ea (supports 4K 120Hz, eARC, ALLM as specified in HDMI 2.1 (2 port))
USB 2ea (v 2.0)
LAN 1ea
Дигитален аудио излез Да
CI CI+2.0/CI+1.4
HDMI-CEC Simplink
Дополнителни функции Google Assistant
Amazon Alexa
Web Browser
LG Local Contrast
Instant Game Response (VRR/ALLM)
AI Super Upscaling 4K
AI Picture Pro
Димензии со постоље (ШxВxД) 1927 x 1178 x 425 mm
Димензии без постоље (ШxВxД) 1927 x 1104 x 59.9 mm
Боја црна
Гаранција 24 месеци

Дополнителни информации

Производител

LG

Големина на екран

86'' (218 cm)

Резолуција

Ultra HD

Оценки

Сеуште нема оценки.

Само најавени корисници што го купиле овој производ можат да остават оценка.